آموزش نصب سامانه AutoVM

از AutoVM WIKI
پرش به: ناوبری، جستجو
Read In Other Language: English - فارسی


تنظیمات سرور ESXI

تمپلت های موجود را از آزمایشگاه وب سایت دریافت نموده و سپس اقدام به بارگذاری تمپلیت در سرور نمایید.

سپس نام دیتااستور خود را به صورت datastoreX مطابق آموزش تغییر نام Datastore داخل مجازی ساز VMware ESXI تغییر دهید.

سرویس SSH را در سرور فعال کنید.(جهت اطلاع از نحوه راه اندازی SSH، آموزش فعال سازی SSH در ESXI را مطالعه کنید.)

برای فعال سازی دسترسی به کنسول ماشین مجازی ابتدا در نرم افزار VMware Vsphere Client به سربرگ configuration رفته و از ستون سمت چپ بر روی گزینه Security Profile کلیک نمایید و در قسمت Firewall بر روی گزینه Properties کلیک کرده و مورد gdbserver را فعال کنید، سپس در همان صفحه Properties گزینه SSH Server را انتخاب کرده و بر روی آیکون Firewall کلیک نمایید و در صفحه جدید آیپی های سرور لایسنس AutoVM را فعال و ذخیره نمایید.

51.68.177.191
  • در آخر، داخل سرور اختصاصی مربوطه، Name تمامی ماشین های موجود را به آیپی آن تغییر نام دهید.(برای مثال ماشین به نام ubuntu-ahmdai را به آیپی آن (۱۹۲.۱۶۸.۱.۳) تغییر نام دهید.)

دریافت سامانه

ابتدا به جهت دریافت سامانه به آزمایشگاه وب سایت مراجعه کرده و پس از دریافت، آن را داخل مدیریت فایل (File Manager) کنترل پنل DirectAdmin یا Cpanel در دایرکتوری public_html بارگذاری و سپس فایل زیپ بارگذاری شده را استخراج نمایید.

داخل مرورگر خود به آدرس زیر رفته و پس از مطالعه قوانین، آن را تایید نمایید.

http://yourwebsite/autovm

در صفحه دوم اطلاعات دیتابیس سامانه را وارد کرده و در آخر یک ایمیل و رمز عبور جهت ورود به بخش مدیریت سامانه وارد نمایید. (آموزش ایجاد دیتابیس در Cpanel و DirectAdmin)

در صفحه سوم در کادر اول، یک عبارت جهت نام سرور وارد کرده و سپس در کادر دوم آیپی سرور اختصاصی خود را نیز وارد نمایید.

در کادر سوم پورت SSH سرور خود (که به صورت پیش فرض 22 میباشد) را وارد کنید.

در صورتی که از VCenter استفاده میکنید، تیک مربوط را فعال کرده و اطلاعات آن را نیز وارد نمایید.

در آخر عبارت دریافت شده پس از سفارش لایسنس در وب سایت AutoVM را وارد کنید. (در صورت تمایل به دریافت یک ماه لایسنس رایگان بر روی گزینه Create Trial Licence کلیک نمایید)

در صورتی که تمایل دارید سایر سرور های خود را در سامانه اضافه نمایید، از گزینه save and add another server را انتخاب کرده و در غیر این صورت، میتوانید بر روی گزینه save and next کلیک نمایید.

Addserver43.png

افزودن IP Address

پس از افزودن سرور بر روی گزینه add ip address که با نشانه + به رنگ سبز میباشد کلیک کرده و طبق آموزش زیر عمل نمایید:

در کادر from اولین آیپی قابل استفاده را وارد کرده و در کادر To آخرین آیپی قابل استفاده را وارد نمایید.

در صورتی که تمایل دارید تنها یک آیپی (IP) به سیستم اضافه کنید، تنها کادر اول را تکمیل کنید و کادر دوم را بصورت خالی قرار دهید. کادر Netmask و همینطور Gateway را نیز تکمیل نموده و بر روی Save ip Address کلیک نمایید.

توجه داشته باشید در صورتی که تصمیم به افزودن تنها یک آیپی ادرس را دارید، میتوانید از کادر مک آدرس نیز استفاده بفرمایید اما در افزودن رنج آیپی کاربردی ندارد. اگر رنج آیپی شما دارای مک آدرس میباشد، طبق آموزش افزودن رنج آی پی (IP) پس از اتمام نصب سامانه، اقدام به افزودن مک آدرس رنج آیپی خود نمایید.

در صورتی که از چندین سرور استفاده میکنید، به همین روال، سایر اطلاعات را برای مابقی وارد نمایید.

Add ipaddress.png

اتمام نصب سامانه

در انتها به مدیریت فایل در (Cpanel یا DirectAdmin) بازگشته و پوشه install موجود در دایرکتوری public_html/autovm/web را حذف نمایید و سپس بر روی گزینه Finish کلیک کرده و در صفحه ورود، اطاعات کاربری خود را وارد نمایید (که در شروع نصب آن را ایجاد کردید) و سپس جهت ورود به بخش مدیریت سامانه در نوار بالا بر روی گزینه admin کلیک کنید.

توجه: لطفا توجه فرمایید که دایرکتوری WEB را حذف نکنید و تنها دایرکتوری install در داخل دایرکتوری web حذف شود.

اگر در هنگام راه اندازی با خطایی مواجه شدید لطفا صفحه مربوط به خطاهای مربوط به نصب و راه اندازی سامانه را مطالعه نمایید.

جهت افزودن سرور جدید پس از راه اندازی لطفا به صفحه افزودن سرور اختصاصی مراجعه نمایید.

بررسی سامانه و سایر تنظیمات

جهت اطلاع از کارکرد صحیح سامانه بر روی سرور مربوطه، به بخش Dedicated Servers رفته و بر روی آیکون view که با ذره‌بین نمایش داده شده است کلیک کرده و توجه نمایید تمامی موارد به صورت OK نمایش داده شده باشد و در غیر این صورت، بر روی گزینه توضیحات مربوط به هر یک از خطا کلیک نمایید.

جهت آزمایش سامانه میتوانید یک نمونه سرور مجازی طبق آموزش ایجاد سرور مجازی کاربر توسط مدیریت ایجاد کرده و پس از آن وارد ناحیه کاربری شده و سیستم عامل آن را نصب نماید.

پس از راه اندازی پنل AutoVM در صورت تمایل به استفاده از سرویس مانیتورینگ پهنای باند، تنظیمات مربوط به ایجاد Cronjob در هاست سامانه را انجام دهید.

در صورتی که کارت شبکه شما به نام های دیگری جز VM Network میباشد، ابتدا به بخش Dedicated servers رفته و سرور مروبطه را ویرایش کرده و در بخش Network Label، نام کارت شبکه سرور را وارد نمایید.

نصب ماژول WHMCS

اگر در هنگام نصب ماژول WHMCs با خطایی مواجه شدید لطفا صفحه مربوط به خطاهای نصب و راه اندازی ماژول WHMCS را مطالعه نمایید.

جهت راه اندازی ماژول WHMCS پنل AutoVM ابتدا از آزمایشگاه وبسایت افزونه WHMCS را دریافت و سپس آن را در دایرکتوری اصلی اسکریپت WHMCS به آدرس زیر قرار داده و استخراج نمایید:

/public_html/whmcs

به بخش مدیریت (Admin) سیستم WHMCS رفته و آدرس زیر را طی نمایید:

setup -> Products/Services -> Servers

بر روی گزینه Add New Server کلیک نمایید.

در قسمت Name عبارت autovm را وارد کنید.

در بخش Hostname، آدرس پنل خود را مطابقا بصورت زیر وارد نمایید:

http://yourwebsite/autovm/api
  • در کادر IP Address از وارد نمودن هرگونه عبارت خودداری نمایید.
  • رعایت HTTP و یا HTTPS الزامی می باشد.

سپس در منوی Type گزینه Autovm را انتخاب کرده و در کادر Username وب سرویس (API) ایجاد شده در پنل را وارد نمایید.

  • در کادر password از وارد نمودن هرگونه عبارت خودداری نمایید.
  • جهت ایجاد API در پنل به بخش APIs رفته و بر روی گزینه Create New کلیک نمایید. (اطلاعات بیشتر را در ایجاد وب سرویس API مطالعه نمایید.)

بر روی گزینه Save Changes کلیک نمایید تا اطلاعات در داخل داخل سیستم ثبت گردد.

پس از اتمام مراحل فوق، لطفا به آموزش ایجاد سرویس در WHMCS مراجعه نمایید.